Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na “Seçime doğru neden açıkladı” sorusu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir’de mitinge katıldı.

Bahçeli, burada yaptığı açıklamalarda unları söyledi:

“Eskişehir Yunus’un evidir. Büyük Ozanımız Yunus ne güzel söylemiş: Kahrın da hoş, lütfun da hoş. Nitekim Eskişehir’in her şeyi hoştur. Kalpleri kazanmak için buradayız, ümitleri canlandırmak için elimizi uzatıyoruz. El ele verip lider ülke Türkiye’ye ulaşalım. Kardeşliğimizi pekiştirelim. Bölünmede huzur yoktur, kavgada gelecek yoktur. Eskişehir’in umutlarını kırmaya çalışanlara karşı birlikte olalım. Diyorum ki devlet ve milletiyle her şeyden önce Türkiye.”

“VAKİT YAKLAŞTIKÇA ZİLLET İTTİFAKININ KORKUYA KAPILDIĞINI GÖRÜYORUZ”

Bahçeli, Millet İttifakı’ni buradaki açıklamalarında da “Zillet” diye niteleyerek, seçim yaklaştıkça korkuya kapıldıklarını iddia ederek, “Diyorum ki yeni Türkiye, yeni hayat, hep birlikte kurarız. Diyorum ki milli kardeşlikle hep birlikte yaşarız. Engelleri, zorlukları hep birlikte aşarız. Cumhuriyetin yeni yüzyılında güçlü devleti hep birlikte ihya ederiz. Hep birlikte Türkiye’yiz, hep birlikte Türk milletiyiz. İstikrarımızı koruyarak istikbalimizi hazırlıyoruz. Bu ülkeye sevdalı olmanın kolay olmadığını da gayet iyi biliyoruz. Bizim yerimiz sipariş anketler değil Eskişehir’in şaşmaz hükmü şahsiyetindedir. 14 Mayıs 2023 tarihinde hem 13. cumhurbaşkanını seçeceğiz hem de milletvekili genel seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının korkuya kapıldığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Eskişehir, Yunus Emre’nin şehridir” diyen Bahçeli, “Davetim gençleredir. Gelin canlar bir olalım, el ele olalım. Bölünmede huzur yok. Seyit Battalgazi’nin emanetine sahip çıkmalıyız. Devlet ve milletiyle her şeyden önce Türkiye. Diyorum ki milli birlik ve kardeşlikle hep birlikte yaşarız, engelleri hep birlikte aşarız” dedi.

Devlet Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eskişehir’in onurunu, cumhurun haysiyetini koruyacak mısınız? Türkiye düşmanlarının eline düşen zillet partilerine hesap soracak mısınız? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan’ı sahiplenecek misiniz? Yola devam diyecek miyiz? Doğru zaman, doğru adam, 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan. Ezberleri hep beraber bozalım, Eskişehir’in makus talihini hep birlikte değiştirelim. İYİ Parti’ye oy veren kardeşlerim, buzları eritip üç hilalin etrafında buluşalım. Zilletin sonu yoktur. Kılıçdaroğlu etnik ve mezhep tahrikçiliğine sapmıştır.”

“SEÇİME DOĞRU NEDEN AÇIKLADI”

Bahçeli, CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Aleviyim” açıklamasına da değinerek, “Seçime doğru bunu neden açıkladı? Sorarım… Etnik ve mezhep temelli siyaset çok tehlikelidir” diye konuştu.

“TÜRK DÜŞMANLARI KUYRUĞA GİRDİ”

“Türk ile Kürt kardeştir, bölücü mesajlarla ayırmak isteyenlerse kalleştir” diyerek konuşmasına devam eden Bahçeli, şunları söyledi:

“Bin yılık kardeşlik hukukumuz üzerinde hesap yapanlara müsamaha gösteremeyiz. Kandil’e yuvalanmış PKK terör örgütünün elebaşları Kılıçdaroğlu’na açık destek açıklaması yapıyor. Türk milletinden intikam almak için fırsat kollayan ne kadar Türk düşmanı vara aynı sırada kuyruğa giriyor. Etnik ve mezhep uçurumuna Türkiye’yi çekmek için provokasyon yapanlara Eskişehir müsaade etmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir