Berenberg Analistleri: Bitcoin Halving Bu Şirkete Yarayacak!

Berenberg Analistleri: Bitcoin Halving Bu Şirkete Yarayacak!

Almanya merkezli bankacılık kurumu Berenberg, yarılanma (halving) süreci yaklaşan Bitcoin’e dair yeni bir rapor paylaştı. Berenberg, halving sürecinin Bitcoin fiyatı ve ABD merkezli şirket MicroStrategy üzerindeki olumlu etkilerini analiz etti.

Yatırım bankası bugün paylaştığı raporda, BTC fiyatının her halving sürecinden yaklaşık altı ay önce güçlü bir yükselişe girdiğini ve bu ivmenin her seferinde uzun sürdüğünü belirtti. Bitcoin madencilerinin ödüllerinin %50 azalacağı bir sonraki halving olayı 2024’nin ikinci çeyreğinde gerçekleşecek.

Microstrategy İçin “Al” Tavsiyesi!

Alman bankası, halving süreci yaklaşırken MicroStrategy hisseleri için 430 $ fiyat hedefiyle al tavsiyesi verdi. MicroStrategy hisseleri an itibariyle 407,71 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto fenomeni Michael Saylor’un yönettiği şirketin bilançosunda 152.333 Bitcoin bulunuyor. MicroStrategy’in elindeki BTC’lerin ortalama maliyeti ise 29.800 dolar.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Rapora göre Bitcoin’in dördüncü yarılanması, geçmişteki üç sürecin oluşturduğu yükseliş modelini takip ederse, “halving öncesi ralli” sonbahar aylarında başlayacak. Uzmanlar, boğa piyasasının 2025’e kadar devam etmesini bekliyor.

Berenberg analistleri, paylaştıkları notta şu veriye yer verdi:

Berenberg Bank

“Bitcoin yarılanmaları, kripto para biriminin enflasyona karşı korunmasını sağlıyor: enflasyon oranı 2011’de %50 iken, 2012’de %12’ye, 2016’da yaklaşık %5’e ve şu anda yaklaşık %1,8’e indi”

Analistler, BTC için yükseliş modelinin tekrarlanması durumunda şirket hisselerinin de değer kazanacağını düşünüyor.

Ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, BTC fiyatının 2024’te 120.000 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir