Bunlar Nasıl Hayatlar: Tam Zamanlı Prenses Yarı Zamanlı Influencer Vittoria, Kraliçe Olma Yolunda!

Bunlar Nasıl Hayatlar: Tam Zamanlı Prenses Yarı Zamanlı Influencer Vittoria, Kraliçe Olma Yolunda!

Carignano, İtalya’dan bildiriyoruz! Tam zamanlı prenses, yarı zamanlı influencer Vittoria Cristina Chiara Adelaide Maria’nın hayatını mercek altına alıyoruz. Hadi buyurun detaylara!

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/226…

“Ne hayatlar var be!” demeye hazırlanın!

İtalya’nın Instagram prensesi Savoylu Vittoria’nın büyüleyici hayatı, aklınızı başınızdan alabilir.

Şimdiden uyaralım, geleceğin kraliçesine bakıyor olabilirsiniz!

Hem de her anlamda kraliçe! Vittoria Cristina Chiara Adelaide Maria, Savoy kraliyet ailesinin biricik prensesi. Ortaçağdan beri yalnızca erkek varislere aktarılan ‘Savoy Dükü, Naples Prensi ve de Tanrı’nın iradesiyle Savoy Kraliyet Ailesinin Varisi’ ünvanı bir süredir Vittoia’nın!

Vittoria, sürpriz bir yasa değişikliğinin ardından ilk kadın varis olarak 19 yaşında İtalya kraliçesi olma yolunda!

Kraliçe diyince sizin de aklınıza buna benzer bir görsel geliyor, değil mi?

Ancak Vittoria’nın yaşantısı tam olarak böyle değil! Çünkü kendisi aynı zamanda bir parti kraliçesi ve sosyal medya influencerı!

50 yaşındaki Savoy Prensi Emanuele Filiberto ise kızı Prenses Vittoria’nın kraliçe olacağını ve “modern fikirleri” hayata geçireceğini söyledi.

İngiliz Kraliyet Ailesinin kurallarına ne kadar bağlı olduğunu ve kurallara aykırı bir şey yapıldığında sıkıntı çıktığını biliyorsunuzdur. Ancak İtalya’da durum böyle değil. Hatta babası Vittoria’ya ‘rock n’ roll’ prensesi diyor.

Vittoria, Fransa’da Vanity Fair’in kapağını bile süsledi.

Genç prenses, Londra’da siyaset bilimi ve sanat tarihi öğrencisi. Ayrıca kendisinin Instagram’da 80 binden fazla takipçisi var ve oldukça lüks bir hayat yaşıyor.

Prensesin hesaplarında daha önce paylaşılan fotoğraflar, onun arkadaşlarıyla dışarıda bir gece geçirmekten keyif alan, gelecek vadeden bir model olduğunu ortaya koyuyor.

“Geç de olsa insanlar artık, bir kadının zekası ve duyarlılığının onu büyük bir lider yaptığını anlamaya başladı.”

Aslına bakarsanız Vittora’nın kraliçe olması imkansızdı. Vittoria, Salic Yasası olarak bilinen eski bir yasada yapılan değişiklik sayesinde ‘kraliçe’ olabiliyor.

Kanun, eskiden kadınların kraliyet unvanlarını miras almasını yasaklıyordu. Ancak Vittoria’nın büyükbabası bu kanunu değiştirdi ve Vittoria’nın taht yolculuğu başladı.

Ve Vittoria meydan okumaya hazır görünüyor ve 2021’de New York Times’a Salic Yasasını değiştirmenin ‘büyükbabamın bana verebileceği en iyi hediye’ olduğunu söylemişti.

Vittoria’nın babası Emanuele ise şöyle diyor:

‘Vittoria bana doğru zaman geldiğinde unvanı devralmaktan çok mutlu olacağını ve kendini o zamanın geleceği zamana hazırladığını söyledi. Artık kenara çekilmek beni çok mutlu edecek ve tahtı daha genç birine, kızıma devretmenin gerçekten büyük faydası olacağına inanıyorum.’

“Onun, benim yapabileceğimden daha iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum.”

“Henüz hazır değil ama sanırım zamanla hazır olacak ve zamanı geldiğinde kenara çekilip tahtı ona devredeceğim.”

‘Şu anda babam ailenin şu anki reisi ama eninde sonunda yetki bana geçecek ve o zaman o daha gençken tahtı Vittoria’ya devretmek istiyorum. Gençlere gerçekten bir şans verilmesi gerektiğine inanıyorum çünkü çok tutkulu, modern fikirlere sahipler.’

“Vittoria şu anda üniversite okuyor ama taht için de yavaş yavaş hazırlanıyor.”

‘Örneğin rahmetli Kraliçe Elizabeth harika bir kraliçeydi. Charles tahta çıkmadan önce uzun süre bekledi ve belki de 20 yıl önce Kral olsaydı daha yararlı olabilirdi. Bu yüzden Vittoria’nın henüz gençken, ama ancak hazır olduğunda unvanı devralmasını istiyorum.’

Siz “rock n’ roll prensesi” hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir