Esenyurt’ta Kaçak Kurban Kesimleri Yapıldı

Esenyurt’ta Kaçak Kurban Kesimleri Yapıldı


p>Özgür KUMANOVALI- Baran AKKAYA – – ESENYURT’ta çok sayıda kişi kesim alanları dışında boş arsalarda kurbanlarını kesti. Kesim merkezinin hemen yanında kepçelere asarak deri yüzme işlemleri yapılması havadan da görüntülendi.

Yasak olmasına rağmen Esenyurt’ta bir çok noktada boş arsalar ve yol kenarlarında kaçak kesimler yapıldı. Kesim sırasında küçük yaşta çocuklarında seyretmesi dikkat çekti.

“KURBANI BABAM KESTİ KENDİSİ HER İŞİ YAPAR”

Boş arazide kurban kesen vatandaşlardan İlyas Adıyaman, “Otopark ve oto yıkama gibi birkaç yere sorduk kimse yer vermedi. Yer olmadığı için mecbur kendi çabamızla hallettik. Burayı da zaten her sene olduğu gibi temizleyip çöpe atacağız. Kesimhaneden sıra alamadık. Bir hafta önceden başvuru yaptık ama sıra yoktu. Parçalayacak da yerleri yoktu, çok dardı. Eğer kesimhanede kesmiş olsaydık tabi ki daha temiz olurdu. Bu et şimdi 3 kez yıkanacak. Ama kesimhanede, daha uygun bir yerde yapsaydık yıkanmazdı. Kurbanı babam kesti. Kendisinin kasaplığı var. Her işi yapıyor. 5 yada 6 seneden daha fazla kasaplık tecrübesi var” dedi.

KEPÇEYE ASTILAR

Esenyurt’taki kurban kesim merkezinin hemen yanında boş arsada da onlarca kişi kesim yaptı. Kesilen kurbanlıklar kepçelere asılarak deri yüzme işlemlerini yaptı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir