Eski bir CHP milletvekili: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dış projedir

Eski bir CHP milletvekili: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dış projedir

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü yazısında ismini açıklamadığı “Türkiye’nin dışişleri bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş” eski bir CHP milletvekillinin Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik iddialarına yer verdi.

Faltaylı’nın aktardığına göre, CHP lideri için “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dış projedir. Nasıl ki, AKP bir dış proje ise ve okyanus ötesinde kotarıldığı ve desteklendiği artık ayan beyan ortada ise, Kemal Kılıçdaroğlu da öyle bir projedir. CHP’yi Atatürk çizgisinden çıkarmak, Türkiye’de din eksenli bir dualite kurup yeni bir fay hattı yaratmak üzere gelmiştir göreve” diyen eski vekil ayrıca şu iddialarda bulundu:

“Bak kazanmamak için kendini aday gösterdi. İstifasını istiyorsun ama etmez. Çünkü işi bitmedi. Daha yerel seçimler var. Onu da kaybettirmeden bırakmaz.”

“Bu iddialarını hiç inanmamış ve şahsi öfkesine, kızgınlığına bağlamıştım hep” diyen Altaylı, “Ama dünkü gelişmeleri ve parti içindeki kumpasları görünce içime bir kurt düşmedi değil” notunu düştü.

Habertürk’ten ayrıldıktan sonra yazılarına kendi internet sitesinde devam eden Fatih Altaylı’nın yazısının okumak için .

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir