Haftaya Bu 5 Altcoin İzlenmeli: Satın Al Çığlıkları Atıyorlar!

Haftaya Bu 5 Altcoin İzlenmeli: Satın Al Çığlıkları Atıyorlar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaların etkisi azalıyor. Böylece, kripto para birimleri yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor. Bunların arasında hala 0,10 doların altında olan altcoin projeleri de var. Kripto analisti Ana Nicenko, daha fazla ilerleme potansiyeli gösteren bu tür beş altcoin tespit etti.

TRON (TRX) altcoin listesinin ilk sırasında yer alıyor

Tüm grafiklerde kazanç kaydeden nadir kriptolardan biri olan TRON (TRX), kısa süre önce 51,66 milyonu aşan Blockchain yüksekliği, 164 milyona yaklaşan hesap sayısı, 5,72 milyarı aşan işlem sayısı ve 12,6 milyar dolara ulaşan toplam kilitli değer (TVL) dahil olmak üzere birçok önemli kilometre taşını geçti.

Aynı zamanda TRON, BitTorrent (BTT) köprüsünün yardımıyla Ethereum (ETH) ağında canlı yayına başladı. Böylece, erişim alanını genişletti. Tüm bunlar altcoin fiyatının gün içinde %1,15, hafta içinde %2,52 ve son bir ayda %11,26 artmasına katkı sağladı. TRX, yazı sırasında 0,0782 dolardan işlem görüyor.

TRX 24 saatlik fiyat grafiği

Listede ikinci sıradaki altcoin: XDC Network (XDC)

Bu arada XDC Network (XDC), Tokyo merkezli finansal holding şirketi SBI’nin bir kripto ticaret platformu iştiraki olan SBI VC Trade ile ortaklık kurdu. Böylece, Japonya’daki ayak izini genişletmesi sayesinde son dönemdeki düzenleyici türbülanslar karşısında da gücünü korudu. Altcoin projesi, kısa bir süre önce dördüncü yaş gününü kutladı. XDC, yazı sırasında 0,03575 dolar fiyattan el değiştiriyor. Bu da son 24 saatte %3,18 ve aylık grafiğinde %2,68’lik bir kazancı temsil ediyor. Bununla birlikte, token önceki hafta boyunca %1,20 oranında düşüş gösterdi

XDC 24 saatlik fiyat grafiği

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) de listede

DOGE’nin, fiyat hareketleri son haftalarda yukarıdaki altcoin’lerinki kadar başarılı değil. Bununla birlikte, Dogecoin yine de iyi bir yatırım fırsatı. Çünkü, 9 Haziran’da analiz platformu Blockchair’dan alınan verilere göre ağı 5 milyon holder’ı aştı. Ayrıca, 135 milyon işlemi geçerek önemli bir büyüme kaydetti.

Bunun da ötesinde, Elon Musk kısa süre önce Coinbase’in Bitcoin’e (BTC) öncelik vermesi gerektiğini vurgulayan Riot Platforms araştırma başkan yardımcısı Pierre Rochard ve Twitter kurucusu Jack Dorsey’e yanıt vererek meme coin’e olan desteğini yineledi. Yazı sırasında DOGE, haftalık %1,84 ve aylık %4,99 düşüş gördü. Buna rağmen günlük bazda %3,72 artışla 0,06977 dolardan işlem görüyordu.

DOGE 24 saatlik fiyat grafiği

Bir başka meme-coin’i Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), Shibarium ağının ve ShibaSwap merkezi olmayan borsasının (DEX) geliştirilmesine ve 333 milyar token biriktirmesine ek olarak, Ethereum (ETH) ortak yaratıcısı Vitalik Buterin tarafından Hindistan odaklı koronavirüs önleme girişimi CryptoRelief’e 10 milyon dolar değerinde bir bağış için tercih edilen kripto oldu.

SHIB son yedi günde %5,98 ve son bir ayda %12,07 değer kaybetti. Bununla birlikte, yazı sırasında 0,000008004 dolar fiyattan el değiştiriyor ve gün içinde %0,4 değer kazandı. Bu arada, 55 endüstri uzmanından oluşan bir panel, SHIB’in önümüzdeki iki yıl içinde %520 oranında artacağını öngörüyor.

SHIB 24 saatlik fiyat grafiği

Son altcoin projesi Hedera (HBAR)

Bu arada Hedera (HBAR) ağı, Quarter HPI hizmet tokeninin piyasaya sürülmesiyle birlikte, ilk kısmi öz sermaye ev finansman platformu Quarter Inc. ve TOKO varlık tokenleştirme motoru ile ortaklaşa ev öz sermaye varlıklarını tokenleştirme programının bir parçası haline geldi.

Ayrıca, Hedera Blockchain kısa süre önce 10 milyar işlemlik bir kilometre taşı kaydetti. İşte bu, yukarıdaki programa ek olarak, token’ın geleceği için sağlam temellerden biri. Yazı sırasında HBAR, son 24 saatlik dönemde %1,14 artışla 0,04871 dolara ulaştı. Ancak altcoin, haftalık %3,55 ve aylık bazda %11,18 düşüş gösterdi.

HBAR 24 saatlik fiyat grafiği

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu yüzden, Kriptokoin.com olarak yatırım ve trade yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir