“Ilıca’dan Ata’ya Selam” var

“Ilıca’dan Ata’ya Selam” var

Çeşme Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün Ilıca’ya gelişinin 97. yılı “Ilıca’dan Ata’mıza Selam” etkinlikleriyle kutlandı. Festivalin son gününde Maya Eryüce- Altuğ Dilmaç ve Zafer Çebi Orkestrası eşliğinde “Zamansız Şarkılar” söylendi. 

21-23 Temmuz tarihleri arasında Ilıca Taş İskele’de sergiden söyleşiye, konserlerden dans gösterilerine kadar dolu bir programla kutlanan etkinlikte Atatürk Fotoğrafları ve Eski Çeşme Fotoğrafları sergisi, “Kadın Efeler” dans gösterisi ve Zeybek Gösterileri ile gerçekleştirildi.

 

 “Zamansız şarkılar” ile Ilıca

Ilıca’dan Ata’mıza Selam etkinlikleri kapsamında Hanri Benazus’un “Cumhuriyet Fotoğrafları” Koleksiyonu Sergisi açıldı. Festivalin ilk gününde ünlü besteci, yorumcu, söz yazarı ve müzik yapımcısı Ali Kocatepe şarkılarıyla unutulmaz bir akşam yaşattı. Festivalin ikinci gününde Mustafa Başgülşen “Geldikleri Gibi…” isimli  2 perdelik tek kişilik gösterisi ile izleyenleri aydınlattı. Festivalin son gününde Hanri Benazus “İnsan Yönüyle Atatürk” Söyleşisi gerçekleştirdi. Akşamında ise Maya Eryüce – Altuğ Dilmaç ve Zafer Çebi Orkestrası eşliğinde “Zamansız Şarkılar” konseriyle müzik severler Ilıca’nın ılık rüzgarlarının esintisinde büyülü bir yolculuğa çıkardı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir