Kübra Par da Habertürk’ten ayrıldı

Kübra Par da Habertürk’ten ayrıldı

Habertürk yazarı ve Habertürk TV sunucusu Kübra Par, veda yazısı yazarak kurumdan ayrıldığını açıkladı.

Kübra Par, yazısında şu ifadeleri kullandı: “Bu çatı altında çalışmaktan her zaman onur duydum. Fakat her güzel hikâyenin bir sonu olduğunu bilerek yeni bir yolculuğa yelken açmaya karar verdim. Başta Sayın Turgay Ciner ve Kenan Tekdağ olmak üzere Habertürk ailesinde birlikte çalıştığımız tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Hoşça kalın…”

Par Twitter’dan da şu mesajı paylaştı: “11 yıl boyunca Habertürk’te çalışmak harika bir deneyimdi. Fakat her güzel hikâyenin bir sonu olduğunu bilerek, başka bir kanaldan gelen teklifi kabul ettim. Başta Turgay Ciner ve Kenan Tekdağ olmak üzere tüm Habertürk ailesine teşekkür ederim.”

Habertürk TV Program Koordinatörü Kürşad Oğuz da kanal ile yollarını ayırmıştı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Oğuz, “Bütün hikayeler ya İlyada gibi savaş ya Odysseia gibi yolculuktur’ diyor Raymond Queneau. Ben kendi hikayemin kâh savaş kâh yolculuklarla geçen Habertürk’teki 15 yıllık bölümünü noktalıyorum. Newsweek’inden internetine, gazetesinden televizyonuna bu yolculukta çalıştığım tüm arkadaşlarıma minnettarım; kırdığım kalplerden özür dilerim; başta Sayın Kenan Tekdağ olmak üzere buralarda destek olan tüm yöneticilerime teşekkür ederim. Ayrıldım değil, kibarca ayrı düşürüldüm demekten utanacak biri değilim. Velâkin bu son yolculuğa neden ve nasıl çıktığım, başka bir hikâyenin konusu…” ifadelerini kullandı.

Ciner Medya Grubu’nda yer alan Habertürk’te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından siyasi tartışma programlarını bitirilmiş internet sitesinden yazarlar kaldırılmıştı. Gazeteci Fatih Altaylı da yaklaşık 1 ay önce Habertürk’ten ayrıldığını açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir