Meral Çetinkaya: Belim ağrıyor, herhalde yaşlılıktan

Son olarak dijital bir platformda yayınlanan ‘Ah Belinda’ filminde rol alan Meral Çetinkaya, Nişantaşı City’s’de objektiflere takıldı. Ayaküstü basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 78 oyuncu, ‘Tchaikovsky’s Wife’ (Çaykovski’nin Karısı) filmini izledi.

“BENDE HABERLİK BİR ŞEY YOK”

Usta oyuncu, “Belim ağrıyor. Herhalde yaşlılıktan dolayı… Fazla ayakta duramıyorum. Bu aralar sinema filmi çok izleyemediğim için ‘Çaykovski’nin Karısı’nı izlemek istedim. Ama bende haberlik bir şey yok” diyerek, espri yaptı.

ÇEVİRMENLİK YAPARKEN TİYATROYLA TANIŞTI

‘Bizimkiler’ dizisinin Ayla Hanım’ı olarak tanınan Meral Çetinkaya, Kenter Tiyatrosu’nda sergilenecek bir oyunu yönetmek üzere İrlanda’dan gelen bir yönetmene çevirmenlik yapması sonucu tiyatroyla tanıştı. Ardından sinema ve dizi oyunculuğuna da geçiş yaptı.

BİRÇOK ÖDÜL ALDI

Sinemada ‘Bir Yudum Sevgi’, ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’, ‘Eylül Fırtınası’, ‘Kaç Para Kaç’, ‘Vizontele’ gibi çok sayıda önemli Türk filminde rol alan sanatçı; 11’inci Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Bilge Olgaç adına verilen Başarı Ödülü’ne, 2022 yılında 41. İstanbul Film Festivali Sinema Onur Ödülü’ne değer görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir