Önemli İddia: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı!

Önemli İddia: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı!

TRON ağının kurucusu olan Justin Sun hakkında birçok iddia ortaya çıkıyor. Özellikle, son zamanlarda Binance borsasında yoğun bir şekilde kullanılan TUSD stablecoin’inin gizli sahibi olduğu iddia edilmekte. Şimdi ise, TUSD ile ilgili bir dava ile karşı karşıya kaldı. İşte detaylar…

TRON kurucusu önemli dava ile karşı karşıya

Archblock’un kurucusu, açtığı bir davada Justin Sun’ın gizlice True (TUSD) stablecoin satın aldığını iddia ediyor. Tron’un kurucusu Sun, bir süredir TUSD’nin gizli sahibi olduğuna dair söylentiler ve spekülasyonlarla mücadele ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi hem Sun hem de TrueUSD iddiaları ayrı ayrı reddetti. Şimdi bir dava Sun’ı TUSD’yi gizli yöntemlerle elde etmekle suçluyor. Dava, Sun’ın kendi rolünü gizlerken satın alma işlemini gerçekleştirmek için bir dizi kuruluş ve kişiyi istihdam ettiğini iddia ediyor.

TrueToken 2018 yılında TrueUSD’yi (TUSD) piyasaya sürdü. Coin, emanet hesaplarında tutulan karşılık gelen USD rezervleri ile dolara sabitini sürdürüyor. CoinMarketCap’e göre TrueUSD şu anda piyasa değerine göre en büyük beş stablecoinin en küçüğüdür. Sun’ı yıllardır takip eden söylentiler göz önüne alındığında, kripto topluluğunun tepkisi genellikle sakin oldu. Twitter’da paylaşılan ekran görüntülerinde Sun, herhangi bir satın almanın ayrıntılarının gizli kalmasını talep etmiş gibi duruyor. Kripto endüstrisinin şeffaflık eksikliği konusundaki ironik ünü düşünüldüğünde bu kaygı verici bir işaret.

TUSD fiyatında değişiklik yoktu

ABD dolarına 1:1 oranında sabit kalacak şekilde tasarlanan TUSD’nin fiyatında önemli bir değişiklik kaydedilmedi. Tron’un kurucusu bu yıl basında pek de hoş olmayan nedenlerle sık sık gündeme geldi. Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Sun ve üç şirketini suçladı. ABD’li düzenleyici, Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd. ve Rainberry Inc. şirketlerini, Tronix (TRX) ve BitTorrent (BTT) kripto varlık menkul kıymetlerini yasadışı olarak sunmak ve satmakla suçladı.

SEC ayrıca Sun ve şirketlerini TRX için ikincil piyasayı kapsamlı wash-trade yoluyla hileli bir şekilde manipüle etmekle suçladı. Yoğun işlem hacmi görüntüsü vermek ve fiyatları manipüle etmek için aynı anda veya neredeyse aynı anda büyük miktarlarda alım ve satımı içeren bir uygulama. Ayrıca, ünlülere TRX ve BTT’yi tanıtmaları için ücretlerini açıklamadan ödeme yaptığı iddia edilmekte. Bu sayede ünlüleri de dürüst hayranlar olarak gösterdiler. Önümüzdeki süreçte davaya yönelik gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Zira iddialarda gerçeklik payı olup olmadığını zaman gösterecek.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir