Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Listeyi Daha Çıkmamış Oyunlar Ele Geçirdi

Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Listeyi Daha Çıkmamış Oyunlar Ele Geçirdi

Yaz aylarına resmen giriş yaptığımız haziran itibariyle stüdyolar üstümüze adeta yeni oyun ve duyuru fırlatıyorlar. Peşi sıra gelen yeni duyurular ve heyecanlandıran haberler de oyuncuları sabırsızlandırıyor haliyle. Bu hafta Steam’in global en çok satanlar listesinin de büyük ölçüde böyle şekillendiğini görüyoruz.

2. DLC paketinden gelen detaylar ana oyuna hayli yaradı, Cyberpunk 2077 ilk kez bu kadar üst sıralarda kendine yer buluyor.

Geliştirilme süreci ayrı, çıkışı ve çıkış sonrası skandalları ayrı olay olan Cyberpunk 2077 oyuncularda büyük hala kırıklığı yaratmış olsa da oyunun ilk ücretli ek paketi olacak Phantom Liberty durumu değiştirebilir görünüyor. Görünüşe göre oyuncular da tam da böyle düşünerek (e tabi indirimi de bulmuşken) Cyberpunk 2077 bir şans daha vermeyi uygun görmüşler.

3. İndirimin yaradığı bir diğer oyun da Dead by Daylight.

Yüzde 60 indirimli fiyatıyla listenin üst sıralarında arz-ı endam eden Dead by Daylight tam 24 sıra birden yükselerek üçüncülük koltuğunu kapmayı bu hafta başardı. İster acımasız bir katil olarak masum dostlarımızın peşine düşebildiğimiz, istersek de 4 kişilik arkadaş grubuyla bu katilden kurtulmaya çalışmayı seçebildiğimiz oyun sürekli güncel tutulan yapısıyla da oyuncuların kalplerini çalıyor.

4. Yılın en iddialı oyunlarından Starfield ise ön siparişleriyle listenin şimdiden dördüncü sırasında.

Bethesda’nın ellerinden çıkacak ve bizleri uçsuz bucaksız bir dünyaya değil, evrene atıp kendi yolumuzu çizmemizi isteyecek RPG oyunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği sunumda hepimizin akıllarını almayı başarmıştı. Oyun 6 Eylül tarihinde karşımızda olacak.

5. Biz hariç herkesin alabildiği cihaz yine listede…

Valve öyle bir cihaz geliştirdi ki hemen her oyuncunun hayallerini gerçekleştirdi desek yeridir. Tüm Steam kütüphaneniz istediğiniz an ellerinizin arasında… Steam Deck bu hafta iki basamak gerilemiş olsa da hala listenin ilk beşindeki yerini koruyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Street Fighter 6

  • F1 23

  • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

  • Grand Theft Auto V

  • Dead by Daylight – End Transmission Chapter

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir