Telegram’dan Bitcoin Müjdesi: Artık Al-Sat Mümkün!

Kripto para dünyası düzenleyici baskı altında olsa da benimsenme bakımından mesafe kat etmeye devam ediyor. Bu kapsamda önemli bir adım daha atıldı. Bundan sonra, yaygın bir kullanıcı tabanına sahip olan Telegram’ın cüzdan kullanıcıları artık Bitcoin satın alabilir, çekebilir ve takas edebilir.

Telegram’da artık Bitcoin alıp satmak mümkün!

Yaygın olarak kullanılan Telegram mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları artık Bitcoin (BTC) satın alma, çekme ve takas etme olanağına sahip. Bununla birlikte, bu işlevlere izin veren Cüzdan botunun ve ilgili hizmetlerinin, Telegram’ın kendisi tarafından geliştirilmek yerine üçüncü bir tarafça yaratılmış olması dikkat çekici.

Aslında, Cüzdan botu ve benzeri hizmetler, Telegram’ın açık bot API’sini kullanan üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturuldu. Bu, herkesin Telegram’ın doğrudan katılımı olmadan kendi kripto ile ilgili botunu geliştirmek için API’yi kullanabileceği anlamına geliyor.

Böylece, Wallet Web arayüzünün kullanıcıları, 21 Nisan’da @wallet hesabından yapılan son duyuruya göre, artık Bitcoin’de doğrudan Telegram’ın web arayüzü aracılığıyla satın alma, para çekme, takas ve peer to peer (P2P) işlemlere erişebilir. Bu hamle, sohbet programında zaten popüler olan kripto para birimleriyle ilgili mevcut hizmetlerin üzerine inşa ediliyor. Duyuruda özellikle şu ifadeler yer alıyor:

Bitcoin artık @wallet web arayüzünde yeni bir anlık değişim ile birlikte mevcut. Artık güncellenmiş web arayüzümüz üzerinden doğrudan BTC satın alabilir, çekebilir, takas edebilir ve P2P işlemleri yapabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzümüzün “Al & Sat” bölümünde banka kartı veya P2P piyasasını kullanarak Bitcoin satın almak artık mümkün.

Kripto para benimsenmesi için önemli bir adım

Duyuruda ayrıca kullanıcılara, platformun güncellenmiş ‘Borsa’sının artık Bitcoin, Tether (USDT) ve Telegram Open Network’ü (TON) birbirleriyle anında takas edebileceği hatırlatıldı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para birimlerinin popülerliği ve benimsenmesi artmaya devam ettikçe, Telegram ve diğer üçüncü taraf endüstri oyuncularının dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak için nasıl yenilik yapmaya ve uyum sağlamaya devam ettiğini görmek ilginç olacak.

Bu arada, kripto piyasasında boğalar güç kaybederken, ayılar güçlenmeye başladı. Lider kripto Bitcoin, 30 bin dolar seviyesini kaybettikten sonra, 29 bin dolar ve 28 bin dolar mevzilerini de koruyamadı. Şimdi ise önemli bir destek seviyesi olan 27 bin doları korumak için mücadele ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir