Ünlü şarkıcının konserinde skandal: Yaptığı hareket başını yaktı

Ünlü şarkıcının konserinde skandal: Yaptığı hareket başını yaktı

Güney Kore’nin ünlü pop gruplarından Mamamoo’nun solisti Hwasa’nın bir konserde yaptığı dans ve hareketleri ülkede tartışma yarattı…

Genç şarkıcının Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Sungkyunkwan Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte verdiği konser sırasında yaptığı dans figürlerinin sosyal medyada yayılmasından sonra polis soruşturma başlattı.

Genç şarkıcının figürleri tartışma yarattı.

Mayıs ayında gerçekleşen performans sırasında Hwasa, dizlerinin üzerine çökerek cinsel içerikli bir hareket yaparken görülüyor. Görüntülerin yayılmasından sonra polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Müzik ve moda dünyasının yakından tanıdığı Hwasa (pembeli) ülkede gündem oldu.

Kendini tatmin ediyormuş gibi görünen Hwasa hakkında bazı muhafazakar gruplardan gelen şikayetler büyük tepki çekti. Genç şarkıcının hayranları, “Hwasa’yı çok ateşli olduğu için cezalandırıyorlar” yorumunu yaptı.

Şikayette bulunan grubun sözcüsü Shin Min-hyang, “İfade özgürlüğü olduğunu biliyorum fakat bu konser bir üniversite şenliğinde yapıldı ve her yaştan izleyici sahnedekileri gördü. Çok sayıda çocuk da vardı fakat bu hareketlerden rahatsız olan yetişkinler de vardı” dedi.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir