Yeni Akit yazarı Maranki’den faiz artışına “Allah’a savaş” benzetmesi, Erdoğan’a gönderme: Herkese “ben ekonomistim” dese de…

Yeni Akit yazarı Maranki’den faiz artışına “Allah’a savaş” benzetmesi, Erdoğan’a gönderme: Herkese “ben ekonomistim” dese de…

Yeni Akit yazarı Ahmet Maranki, faiz sisteminin ‘Allah’a savaş açmak’ olduğunu savunarak, “Türkiye’de herkese ‘ben ekonomistim’ dese de ben de ekonomi profesörü olarak bir kere daha buradan Türkiye’nin yeni ekonomik politikaları karanlıkların içine doğru giderken Allah’ın emrini hatırlatarak tebliğ vazifemi yapmak istiyorum!. Yaşanan yeni ekonomik gelişmeler tamamen milletimizin sırtındaki yükü artırdı.”  dedi. 

Maranki iktidarı eleştirdiği bugünkü yazısında “Cumhur İttifakı destekli hükümetin yeni maliye politikaları yeni ek vergilerle, zam talepleriyle milletimizin sırtındaki yükü giderek arttırıyor.! Sayın Cumhurbaşkanı müjdelerle milletimizin gelirlerine zam taahhüdünde bulunuyor. Peki, ne oluyor! Sadece rakamlar büyüyor. Milletimizin cebindeki para ve alım gücü giderek eriyor.” görüşünü aktardı. 

Esnaf ve küçük işverenlerin zorlandıklarını da aktaran Maranki, şu ifadeleri kullandı: 

“Emeğimiz eritiliyor, yok ediliyor…! Türkiye’de üretim ve istihdamı sağlayan küçük esnafımız nasıl ayakta kalacak! Ben de Türkiye’de herkese ben ekonomistim dese de ben de bir de “Allah’a savaş açmak istemeyen ..!” ekonomi profesörü olarak bir kere daha buradan Türkiye’nin yeni ekonomik politikaları karanlıkların içine doğru giderken Allah’ın emrini hatırlatarak tebliğ vazifemi yapmak istiyorum ! Yaşanan yeni ekonomik gelişmeler tamamen milletimizin sırtındaki yükü artırdı. Oysa Cumhur İttifakı partileri Yeniden Refah Partisi, 30 maddelik mutabakat metninde ‘milletimizin sırtına artı yük yüklenmemesi’ gibi mutabakat metni ortada..!  Rahmetli Erbakan hocanın iki önemli başlığı vardı..! Banka sistemi ile küresel sermaye hizmet etmeyin! 

1- Faiz sistemini kaldıracaksın!

2- Vergiyi servetten alacaksın!

80 milyonu ve Cumhur İttifakına oy 60 bu necip milletin asil insanlarına;son yılların devlet bankalarından aldıkları faizle borçlarını öteleyen milletin sırtından zengin olan karanlık servet sahiplerine ezdirmeyeceksin..!”

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir