Bitcoin, küresel konjonktürün etkisiyle fiyatlandı… Gözler Fed tutanaklarında

Bitcoin, küresel konjonktürün etkisiyle fiyatlandı… Gözler Fed tutanaklarında

Bitcoin, bugün küresel konjonktürün etkisiyle 27.000$ seviyelerinde fiyatlandı.

Dünyanın gözü Ortadoğu’da. Gündemin etkisiyle üç gündür negatif kapanış yapan Bitcoin, yeni günde 27.000$ seviyelerinde fiyatlanıyor.

Lider altcoin Ethereum ise 1.560$ seviyelerine geriledi.

Gözler Fed tutanaklarının içeriğinde. Olası güvercin mesajlar ile Bitcoin’de hareketlilik artabilir ve tekrar 28.000$ seviyelerine yönelim görülebilir.

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, makro gelişmelerin ışığında kripto para piyasasını değerlendirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, üç kez denediği ancak geçemediği 28.000$ seviyelerinden, küresel tahvil faizlerindeki yükselişin de etkisiyle bir miktar satışlarla karşılaşarak 27.000$’a kadar geriledi.

Gerek küresel jeopolitik riskler gerekse konjonktürel riskler etkisini artırıyor ve Bitcoin’i son üç gündür negatif kapanışlar gerçekleştiriyor.

Bitcoin 27.050$ seviyesinde alıcı bulurken Ethereum negatif ayrışarak 1560$’a geriledi. Son bir yıl içerisinde 25.000$ ve 28.000$ arasındaki kanala 40 civarı git gel yapan Bitcoin, bu bantlara yaklaşıldığında piyasa oyuncuları tarafından ya açığa satış (short) ya da kredili alım (long) işlemleriyle karşılaşıyor.

Ek olarak fiyat seviyesinde baskı yaşanırken kripto yatırım ürünlerine son üç ayın en yüksek girişleri gerçekleşti. CoinShares’in paylaştığı rapora göre kripto yatırım ürünlerine son iki haftada yaklaşık 80 milyon dolarlık giriş görüldü ve bu son üç ayın en yüksek rakamı konumunda. Solana, 80 milyon dolarlık girişten en çok payı alırken 1 aylık yükselişi ise %25 düzeylerinde.

Jeopolitik gerginliğin gündemin en üst sıralarında yer aldığı yeni günde makro veriler de piyasalar takibinde olacak.

Bugün  TSİ akşam 21.00’da Fed tutanakları açıklanacak. Son günlerde beklenmedik şekilde güvercin açıklamalarda bulunan bazı Fed üyelerinin yorumlarının genel olarak Fed’e sirayet edip etmediğini anlamak için bu akşamki rapor oldukça belirleyici olacak. Olası güvercin mesajlar ile Bitcoin’de hareketlilik artabilir ve tekrar 28.000$ seviyelerine yönelim görülebilir.

Request (REQ)

Req, uzun zamandır sürdürdüğü düşen kanal hareketini dün gelen %57’lik yükselişle sonlandırdı. Yeni günde %12 civarında artışla devam eden Req, anlık olarak 0.1085$ seviyelerinden alıcı buluyor. Olumlu havanın devam etmesi halinde 0.1148$ ve 0.1294$ seviyeleri direnç konumunda. Olası aşağı yönlü bir harekette 0.1032$ önemli destek noktası iken bu seviyeye tutunamaması halinde 0.0951$ seviyesi bir sonraki destek konumu olmaya devam ediyor.

SuperRare (RARE)

SuperRare, bugün %22 artışla birlikte 50 günlük hareketli ortalamasını kırarak pozitif bölgede 0.0717$ seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Bu yükselişle birlikte en son Temmuz ayında gördü seviyeleri test eden Rare için olası pozitif seyrin devam etmesi için 0.0708$ seviyesinin üzerinde günlük kapanış yapması önemli olacaktır. Ardından 0.744$ ve 0.795$ seviyeleri test edilebilir. Olası aşağı yönlü bir harekette ise 0.0708$ seviyesine tutunamaması halinde sırasıyla 0.0672$ ve 0.0627$ seviyeleri önemli destek konumlarında.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir